0 produkter i varukorg
Summa: 0 kr

Djuprengöring 30-75 minuter

490 kr inkl. moms
Välj längd
Antal st

Ge bort en Djuprengöring i mysig och rogivande miljö. Vi jobbar med det senaste inom hudvård, och vi är Auktoriserade hudterpeuter och därmed specialister på hud. Våra behandlingar är hudanpassade och passar till alla. Ge bort den behandling som passar bäst.

 

Välj behandling efter tid och pris.

 

Djuprengöring Ca 75 min

Optimal renande och återbalanserande behandling anpassad till oren hud, med tilltäppta porer och talgansamlingar.

Passar även en hud med milier och lindrig acne. Fokus läggs på portömning och rengöring av huden. Brynplockning ingår om så önskas.

 

Djuprengöring Ca 45 min

Quickfix med fokus på portömning och rengöring av huden. Denna renande och återbalanserande behandling är anpassad till dig som vet att du inte har så mycket tilltäppta porer och talgansamlingar.

 

Rengöring, ånga/peeling, portömning, hudanpassad ansiktsmask.

 

Borttagning av Milier eller enstaka Plitor ca 30 min

Denna Djuprengöring rekomenderas INTE som en klassisk behandling, utan är tänkt för den som t ex behöver ta bort enstaka milier eller besvärande pormaskar.

Kan också vara bra att göra inför en KUR-behandling med Kemisk peel eller Dermastamp.

 

Våra presentkort levereras direkt i brevlådan med leveranstid 1-2 vardagar. Presentkortet gäller i ett år.

 

Wilma

Skolgatan 56 A
903 27 Umeå
 Visa på karta

Bokning

090 - 71 01 11
Onlinebokning

Öppettider

Butik & Reception: 
Mån - Tor:
 10-18
fredag: 10-17
Lördag: 11-15
Bokningstid för Behandlingar: 09-19
Bokningstid för Spaavdelning: 10-23
Följ på Facebook Följ på Instagram © 2023 Wilma Information om cookies